Hlášení městského rozhlasu ze dne 20. března 2020

Hlášení městského rozhlasu ze dne 20. března 2020

Vážení občané,
věnujte pozornost následující zprávě:

Na území celé české republiky platí povinné nošení roušek mimo domov. Za roušku lze považovat: šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou.

Vláda vyhradila denně mezi 7.00 a 9.00 hodinou možnost nákupů pouze pro seniory nad 65 let. V této době by nikdo jiný neměl do obchodů vstupovat.

Seniorům, kteří si chodí na poštu pro důchod osobně, bude jejich důchod doručen poštovní roznáškou. Pokud nebude klient zastižen doma, jeho důchod  bude uložen na příslušné poště jako dosud.

Senioři nad 65 let si mohou každý pracovní den objednat rozvoz nákupů do domácnosti. Nakoupit bude možné základní potraviny, léky a nutnou drogerii maximálně za 300 korun českých. Objednávky volejte mezi 8.00 a 10.00 dopoledne na číslo sociálních služeb města 778 486 003.

Městský úřad organizuje šití roušek. Kdo má k dispozici bavlněnou látku, trička, prostěradla a podobně nebo ten kdo je schopen ušít roušky ať se přihlásí na telefonní číslo 773 794 139 nebo 734 794 557. Rozvoz a svoz zajistí Městský úřad po telefonické dohodě.

Městské hromadná doprava funguje od včerejšího dne v omezeném počtu spojů. Informace o změně jízdních řádů naleznete na zastávkách nebo na webu http://portal.idos.cz/IDS/Search.aspx?param=zrcz.

Aktuální informace sledujte na internetových stránkách Vlády České republiky a ve veřejnoprávních médiích České televize a Českého rozhlasu.

Hlášení a další informace sledujte na webu města.

Děkujeme za pochopení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>