Hlášení městského úřadu ze dne 16.3.2020

Vážení občané,

věnujte pozornost následující zprávě:

Vzhledem k rychlému šíření nákazy žádáme občany, aby v co největší míře omezili osobní návštěvu úřadu a polikliniky, s výjimkou případů, ve kterých by toto omezení mohlo ohrožovat zdraví nebo majetek občanů.

Městský úřad je kromě pondělí od 7.30 do 10.30 a středy od 13.00 do 16.00 uzavřen. Všechny poplatky bude možné bez následků zaplatit i po době splatnosti a to do 1. července.

Poliklinika Žďár nad Sázavou omezuje svůj provoz pouze na nutné zdravotní ošetření. Omezte návštěvy lékařů na minimum. Nechoďte na preventivní kontroly či pracovně lékařské prohlídky, pravidelné léky si nechte předepsat po telefonické konzultaci elektronicky.  V žádném případě si přes polikliniku nezkracujte cestu do ostatních zařízení.

Před návštěvou polikliniky vždy telefonicky kontaktujte svého lékaře. Lékaři se snaží pacienty kontaktovat, ale ti jim neberou telefony, zvedejte prosím neznámá telefonní čísla, může vás kontaktovat váš lékař.

Městská hromadná doprava funguje do středy 18. března bez omezení. Od středy 18. března budou platit mimořádné jízdní řády a zákaz vstupu do autobusů bez roušky. Za roušku lze považovat: šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Informace o změně jízdních řádů naleznete na zastávkách nebo na webu www.idos.cz.

Linková autobusová doprava funguje v takzvaném prázdninovém režimu, už od minulého týdne až do odvolání.

Od úterý 17. března si mohou senioři na 65 let objednat rozvoz nákupů do domácnosti. Nakoupit bude možné základní potraviny, léky a nutnou drogerii maximálně za 300 korun českých. Objednávky volejte mezi 8.00 a 10.00 dopoledne na číslo sociálních služeb města 778 486 003.

Aktuální informace sledujte na internetových stránkách Vlády České republiky a ve veřejnoprávních médiích České televize a Českého rozhlasu.

Hlášení a další informace sledujte na webu města.

Děkujeme za pochopení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>